fbpx Патісон | НК-ЕЛІТ Перейти до основного вмісту
+38(067)551-61-28
+38(067)505-61-89
с.Софиевская Борщаговка, ул.Жулянская, 59а

Патісон

 Патисон - тарілковий гарбуз, відноситься до виду твердокоркових гарбузів, який має оригінальну плескату форму. Походження патисона йде з Центральної Америки, де його вирощування було ще 2-3 тис. років до н.е. Його плоди цінуються за високі смакові, дієтичні і лікувальні властивості. Поживних речовин в патисоні більше, ніж в огірках. Для організму людини в них знаходяться корисні і легкозасвоювані вуглеводи, вітаміни, мінеральні солі і цінні ферменти. У їжу йдуть тільки молоді плоди патисона у відвареному, консервованому і фаршированому виді. Видно, пов'язано це з його більшою теплолюбністю. Проростання насіння починається при температурі 13-15°, а оптимальна температура для зростання і розвитку рослин до цвітіння - 25-27°, в період освіти і дозрівання плодів - 18-25° вдень і 18-20° вночі. При зниженні температури нижче +15° зростання і розвиток рослин патисона сповільнюються, листя дрібніє, внаслідок чого відбувається різке зниження урожаю. Для патисона недопустима температура під час цвітіння нижче 10°, особливо вночі, оскільки не відбувається запліднення, а плоди утворюються те без насіння. Незначні похолодання до 6-10° патисон все ж витримує, а ось навіть короткочасне зниження температури до - 1° призводить до загибелі рослин.

   Вирощують патисони у відкритому грунті, в парниках і в теплицях. Методи посіву - насінням безпосередньо в грунт і розсадою. Насіння висіває в грунт після весняних заморозків - у кінці травня - початку червня, коли грунт прогріється до 12-15°. нижча температура може вплинути на загнивання насіння. Площа посіву - квадратно-гніздова, розмір - 60х60 см, по 2-3 шт. в лунку. Після насіння закладає і лунку ущільнюють. Для прискорення появи сходів грядки або лунки покривають плівкою, яку згодом знімають.

   При вирощуванні патисона переважно вибирати сонячні, незатінені ділянки, захищені від північних вітрів. Хороше освітлення сприятливо впливає на збільшення урожаю. Грунти мають бути рихлі з нейтральною реакцією. У щільні важкі грунти треба вносити вапно по 500г на к в . м . У слабокислі грунти вносять пічну золу з розрахунку 30-40 г в кожну лунку. Глинисті і піщані грунти також можна використовувати, заздалегідь збагативши їх органічними і мінеральними добривами. Для нормального плодоносіння повинні проводитися щедрі поливи.

    Збирання врожаю починають при досягненні патисонами розміру діаметру плодів 5-7 см. Плоди прибирають регулярно, не рідше 2-3 раз на тиждень. Період плодоносіння патисона великий, тому плоди збирають багаторазово (до 15-20 разів). При регулярному зборі плодів патисони плодоносять до перших заморозків. Під час збору урожаю грунт треба поливати, підгодовувати і розпушувати.